რა არის ოპიოიდებით ჩანაცვლებითინ თერაპია?
რა არის ოპიოიდებით ჩანაცვლებითინ თერაპია? ბროშურა პროექტის: „ოპიოიდებით ჩანაცვლებითი მკურნალობის ხელმისაწვდომობის ადვოკატირება პენიტენციურ სისტემაში“ ფარგლებში შეიქმნა, რომელსაც ახორციელდება დამოკიდებულების კვლევითი ცენტრი – „ალტერნატივა ჯორჯია“, ადამიანის უფლებების სწავლებისა და მონიტორინგის ცენტრი (EMC) და,,კონსულტაციისა და ტრენინგის ცენტრი“ . ამ დოკუმენტში თქვენ გაეცნობით ძირითად ინფორმაციას ოპიოიდებით ჩანაცვლების თერაპიის შესახებ. თქვენ შეგიძლიათ გაიგოთ, თუ რა არის ოპიოიდებით ჩანაცვლების თერაპია, როგორ მუშაობს, ის, რა ძირითადი მახასიათებლები და გვერდითი მოვლენები აქვს მას; ბროშურაში ასევე გაეცნობით, თუ როგორ შეიძლება პროგრამით სარგებლობა; რა კრიტერიუმებით ხორციელდება პროგრამაში ჩართვა და მკურნალობა. აქვე შეგიძლიათ მიიღოთ ინფორმაცია იმ სერვისცენტრების შესახებ, სადაც შეგიძლიათ პროგრამით სარგებლობა.