საინფორმაციო შეხვედრა პრობაციის პროგრამაში ჩართული პირებისთვის
ჩაატარდა საინფორმაციო შეხვედრა პრობაციის პროგრამაში ჩართული პირებისთვის, ზიანის შემცირების საქართველოს ქსელმა პროექტის " ზიანის შემცირების მიდგომების ინტეგრაციის ხელშეწყობა პენიტენციური დაწესებულებებსა და პრობაციის პროგრამაში" ფარგლებში.
შეხვედრაზე, ექსპერტმა დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა აუდიტორიას შემდეგ თემებზე:
•  დიაგნოსტირება, მკურნალობის და დიაგნოსტირების სერვისები და ზოგადი ინფორმაცია 5 ინფექციაზე (C ჰეპატიტი, B ჰეპატიტი, აივ/შიდსი, ტუბერკულოზი, სიფილისი)
• ზედოზირების საკითხები - ნალოქსონი
• „ზიანის შემცირების საქრთველოს ქსელის“ სერვის ცენტრებში არსებული სერვისები და ცენტრების ლოკაციები, საკონტაქტო ინფორმაცია, რეფერირებისთვის.
მონაწილეებს ჩაუტარდათ პრე და პოსტ ტესტირება და გადაეცათ შესაბამისი საინფორმაციო მასალა, რომელიც მომზადდა პროექტის ფარგლებში.
პროექტის მხარდამჭერია საქართველოს იუსტიციის სამინისტრო, სპეციალური პენიტენციური სამსახური / Special Penitentiary Service of Georgia , დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტო
N2 ყოველკვარტალური საინფორმაციო ბიულეტენი „ზიანის შემცირება“