“ადიქციის კვლევისა და კონსულტაციის ცენტრი”
თბილისი, ს. მგალობლიშვილის # 3. ტელ;2 38 31 24/  5 93 38 29 55
e-mail -arcc.ge@gmail.com
როგორ გავწევრიანდეთ ზიანის შემცირების საქართველოს ქსელში?
- ქსელის წევრი შეიძლება გახდეს ნებისმიერი იურიდიული პირი, რომელიც იზიარებს ქსელის მისიას და მიზნებს.
- ქსელის წევრობის მსურველი წერილობითი განცხადებით მიმართავს ქსელის გამგეობას და წარმოადგენს ორგანიზაციის წესდებას, სამოტივაციო წერილს, განხორციელებული საქმიანობის ანგარიშს და სარეკომენდაციო წერილს იურიდიული პირისგან. გამგეობა წევრად მიღების საკითხს წყვეტს განცხადების შემოსვლიდან არა უგვიანეს 3 თვისა.
-ფიზიკური პირი, რომელიც აქტიურად უჭერს მხარს ქსელის საქმიანობას, ქსელის გამგეობის გადაწყვეტილებით შეიძლება მიღებულ იქნეს ქსელის ასოცირებულ წევრად. ასოცირებულ წევრზე არ ვრცელდება ქსელის წევრისათვის ამ წესდებით დადგენილი უფლება-მოვალეობანი.
-ქსელის დამფუძნებლები და შემდგომ გაწევრიანებული იურიდიული პირები თანაბარი სტატუსით სარგებლობენ.
-ქსელის წევრის უფლებამოსილების შეწყვეტის საფუძველი შეიძლება გახდეს: ა) პირადი განცხადება; ბ) ზედიზედ ორჯერ ქსელის საერთო კრებაში მონაწილეობის არმიღება; გ) ორგანიზაციის მიერ ქსელის საქმიანობის მიზანმიმართული დისკრედიტაცია; დ) ორგანიზაციის მიერ ქსელის საქმიანობისათვის მიზანმიმართული ხელის შეშლა; ე) ორგანიზაციის ისეთი ქმედებები ან გამონათქვამები, რომელიც ეწინააღმდეგება ქსელის მისიას და პრინციპებს; ვ) კანონმდეებლობით დადგენილ სხვა შემთხვევებში.