თანასწორი-თანასწორს პრინციპზე დაფუძნებულ ინტერვენციის რაოდენობრივი კვლევის მონაცემთა ანალიზის შედეგები (2019)
თითქმის ყოველწლიურად, 2010 წლიდან, ტარდება თთპდ ინტერვენცია, რომელსაც თან სდევს მონაცემთა შეგროვება. თავად ინტერევენცია არის ძალიან სტრუქტურიზებული და იოლია მის ფარგლებში მონაცემების შეგროვების ორგანიზება, მეტი - რეკომენდებულიც კი არის, რათა მოხდეს საბაზისო ინფორმაციის შეგროვება იმ პოპულაციის შესახებ, რომელთა რეკრუტირება ხდება თანასწორთა ძალებით ზიანის შემცირების სერვისებში.  შესაბამისად ფასდება ამჟამინდელი მდგომარეობა და ვლინდება საჭიროებები, რომლებიც შესაძლოა გათვალისწინებული იქნას სამომავლო პროგრამირებისთვის.
მოცემული კვლევის მიზანია, ნიმ პოპულაციისთვის მიწოდებული ინტერვენციის ფარგლებში, შეისწავლოს ინტერვენციის მონაწილე ბენეფიციართა ნარკოტიკებისინექციურ მოხმარებასთან დაკავშირებული ქცევა, აივ-შიდსის და C ჰეპატიტის შესახებ ცოდნის დონე ნარკოტიკების ინექციურ მომხმარებლებში და შეაფასოს სქესობრივი და საინექციო რისკის შემცველი ქცევები. აღნიშნული კვლევის შედეგები საშუალებას მოგვცემს გამოვავლინოთ საჭიროებები და შესაბამისად ვუპასუხოთ მათ, მტკიცებულებებზე დაფუძნებული მონაცემების გათვალისწინებით. ასევე გამოვლენილი საჭიროების მიხედვით ადაპტირდეს და განახლდეს საგანამანათლებლო მოდულები, რომელიც არის საბაზისო ელემენტი თთპდ ინტერვენციისთვის.
კვლევის ამოცანებია:
დოკუმენტი სრულად შეგიძლიათ იხილოთ :
თანასწორი-თანასწორს პრინციპზე დაფუძნებულ ინტერვენციაში მონაწილე ბენეფიციართა შორის ჩატარებული რაოდენობრივი კვლევის მონაცემთა ანალიზის შედეგები