სოციალური კამპანია სტიგმისა და დისკრიმინაციის წინააღმდეგ
ზიანის შემცირების საქართველოს ქსელი იწყებს სოციალურ კამპანიას მოწყვლადი ჯგუფების სტიგმისა და დისკრიმინაციის წინააღმდეგ, SoS_project -ის ფარგლებში.
აღსანიშნავია, რომ REact -ის სისტემის იმპელენტაცია 2019 წლიდან მიმდინარეობს საქართველოს მასშტაბით. ქეისების დოკუმენტირებისა და მონიტორინგის სისტემაში რეგისტრირებული ქეისების ანალიზის შედეგად მომზადდა ანგარიში, რომელშიც ნათლად ჩანს მოწვლადი ჯგუფების სტიგმისა და დისკრიმინაციის პრობლემის სიმწვავე დღესდღეისობითაც.
არსებულ პრობლემებთან ბრძოლისთვის და ინფორმირებულობის დონის ამაღლებისთვის REct- ის ფარგლებში იწყება სოციალური კამპანია, რაც მოიცავს მოწყვლადი ჯგუფების პრობლემების შესახებ ინფორმირებულობის დონის ზრდას, ვიდეორგოლების მომზადებას ჯგუფების მიმართ მიმღებლობის ასამაღლებლად, სტატიების მომზადებას, მედია ჩართულობას და სხვა მრავალ აქტივობას, რაც წვლილს შეიტანს ამ ჯგუფების მიმართ სტიგმისა და დისკრიმინაციის ბრძოლის პროცესში.
გვადევნეთ თვალი და არ გამოგრჩეთ ჩვენი კამპანიის აქტივობები.