ცვლილება იწყება შენით - სტიგმა/დისკრიმინაცია ნარკოტიკების მოხმარებელთა მიმართ
⚠️ ფიქრობ რომ დღეს ყველა თანასწორი ვართ? არა!
✅26 ივნისს- ნარკომანიასთან და ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვასთან ბრძოლის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, "ზიანის შემცირების საქართველოს ქსელი" მიმდინარე სტიგმა/დისკრიმინაციასთან ბრძოლის სოციალური კამპანიის ფარგლებში ატარებს ვებინარს.
❗️შემოგვიერთდით 26 ივნისს 13:00 საათზე, ზუმის პლატფორმაში. ვებინარი ასევე ლაივ რეჟიმში გაეშვება ორგანიზაციის გვერდზე და ამავე ივენთზე.
ვებინარის თემები:
-ისტორიული კონტექსტი, როგორ დაიწყეს მუშაობა აივ პრევენციაზე? კვლევის პრეზენტაცია სტიგმა სამედიცინო პერსონალში ნარკომოხმარებლების მიმართ- თამარ სირბილაძე -„ბემონის“ თავმჯდომარე
-სტიგმა/დისკრიმინაციის სამართლებრივი გაგება - კახა კვაშილავა- “ზიანის შემცირების საქართველოს ქსელის“ აღმასრულებელი დირექტორი
- რა როლს თამაშობს სტიგმა/დისკრიმინაცია ნარკომომხმარებლებთან მუშაობის პროცესში. შპრიცების პროგრამები/ სტიგმა დისკრიმინაცია - ნინო ჯანაშია- „ასოციაცია ქსენონი“ აღმასრულებელი დირექტორი
-ჩანაცვლებით თერაპია და სტიგმა/დისკრიმინაცია; თვით-სტიგმა და დღევანდელი მდგომარეობის შესაფება. შემთხვევების განხილვა - ლაშა აბესაძე -„ახალი ვექტორი“ რუსთავის ცენტრის ხელმძღვანელი
-ნარკომომხმარებელი ქალების მიმართ სტიგმა/დისკრიმინაცია - ორმაგი სტიგმა- ეკატერინე გარდაფხაძე- „აკესო“- აღმასრულებელი დირექტორი
-,,საქართველოს ნარკოპოლიტიკის მუზეუმის/ექსპოზიციის” საიტის პრაზენტაცია.- მარინა ასათიანი- “ზიანის შემცირების საქართველოს ქსელის“- პროექტის მენეჯერი.
✅ ივენთის ბოლოს გაიმართება სოციალური კამპანის ფარგლებში GENPUD Production -ის მიერ მომზადბეული ვიდეო-რგოლის პრეზენტაცია სადაც თემის წევრები გააჟღერებენ დღეს არსებულ აქტუალურ პრობლემებს და შესაბამის მესიჯებს.
▶️ვებინარში მონაწილეობის მისაღებად შემოგვიერთდით ზუმ შეხვედრაზე:
Meeting ID: 977 1363 5816
❗️ცვლილებები იწყება შენით!